Deep love czyli West Coast Belgian Rye IPA uwarzona przez AleBrowar w kooperacji z Kjetlikiem Jikunem -byłego piwowara browaru Nøgne Ø.Seria Deep Love ,cieszy się popularnością i dobrymi recenzjami.Jeśli chcecie dowiedzieć się,czy ta IPA nie odbiega od innych piw z tej serii,zapraszam do lektury!

Kiedy bierzemy butelkę do ręki,od razu zachwyca nas jakość i wykonanie etykiety butelki ,piękna ,malowana etykieta stworzona z pomysłem i smakiem,duży plus !

Podczas nalewania tworzy się drobnopęcherzykowa piana,złożona z małych jak i dużych bąbelków.Tworzy się czapa piany lecz później,przechodzi do małej zawiesiny,która lekko oblepia szkło.

Barwa piwa to głęboki ,lekko opalizujący bursztyn.

Aromat jest głęboki jak wyżej u góry wymieniona miłość.Zapachy które od razu czuć to owoce,cytrusy,nafta od mosaica,lekko przyprawowe,białe owoce.Ogólnie aromat jest słodki i owocowy.

W smaku na początku wyczuwamy oleistość i fakturę piwa.Nasz język od początku,atakowany jest przez goryczkę,później odczuwamy cytrusy,naftę ,białe owoce,delikatne przyprawy.Wysycenie jest niskie a goryczka średnia i niezalegająca.

Myślę,że ta kooperacja zaowocowała świetną IPĄ z oczywiście,piękną etykietą.Oby więcej takich piw na rynku !

Warsawbeergeek 2017

Advertisements